Ligi poolte netikasutajate arvutis pesitseb viirus

crackerViimase aasta jooksul internetti kasutanud eurooplastest 84 protsenti kasutas arvutikaitsetarkvara, Eesti arvutikasutajate näitajad olid aga koos Läti ja Rumeeniaga Euroopa madalaimate seas ning 42 protsendil nakatus arvuti viirusega, selgus Eurostati uuringust.

Euroopa Liidu statistikabüroo Eurostati andmetel kasutab Eestis viirusetõrjet 65 protsenti arvutikasutajatest. Kõige aktiivsemad viirusetõrje kasutajad on Hollandis, Luksemburgis, Maltal ja Soomes, kus nende osakaal läheneb sajale protsendile.

 

 

Eestlaste vähene huvi viirusetõrje vastu väljendub ka viiruste kohta avaldatud statistikas. Nimelt nakatus 42 protsendi Eesti internetikasutajate arvutitest möödunud aastal viiruse, ussviiruse, troojalase või mõne muu sellise nakkusega, samas kui Euroopa Liidu keskmine näitaja oli 31 protsenti.

Eestist nigelamad näitajad on selles vallas Bulgaarial, kus aastaga nakatus koguni 58 protsenti arvutitest, vahemikku 40-50 protsenti jäävad aga ka Malta, Slovakkia, Itaalia ja Ungari.

 

Austrias ja Iirimaal seevastu on aasta jooksul viirusega nakatunud vastavalt 14 ja 15 protsenti arvutitest.

Laste ohutuse uurimisel ilmnes, et viis protsenti isikutest, kelle kodus kasvavad lapsed, on teatanud juhtumitest, kus lapsed külastavad neile sobimatu sisuga veebilehti või suhtlevad internetis potentsiaalselt ohtlike isikutega. Eesti näitaja - kuus protsenti - ei erine keskmisest kuigivõrd, kõige enam ehk 11 protsendil arvutikasutajatest on aga selliseid probleeme ette tulnud Itaalias.

Eurostat avaldas internetiohutust käsitleva uuringu tulemused homse turvalise interneti päeva puhul. Eestis tähistatakse seda rahvusvahelise konverentsiga "See on rohkem kui mäng, see on Sinu elu".

Konverents  on osa kahenädalasest teavituskampaaniast, mis suunab inimesi mõtlema päris- ja virtuaalse elu seostele ning internetis leiduvate ohtude ennetamisele.

 

Allikas: ERR

Jäta oma kommentaarid

Lisa kommentaar külalisena

0
kasutustingimustega.
  • Ühtegi kommentaari ei leitud