Kaspersky: Arvuti nakatub märkamatult

Kaspersky
Aprilli lõppu langeb kahe tehnogeense katastroofi tähtpäev. 26. aprill on Tšernobõli tuumajaamas toimunud plahvatuse ja arvutiviiruse CIH, ehk rohkem tuntud kui Tšernobõl, aastapäev. 26. aprillil 1999. aastal hävitas see viirus andmed enam kui pooles miljonis arvutis üle kogu maailma.
  
Eelmise sajandi viimase kümnendi viiruskirjutajate tegutsemise põhimotiiviks oli enese tõestamine ja kuulsusejanu. Sel ajal oli nende loomingul tihtipeale hävitavad omadused: nad kustutasid faile ja asendasid nende sisu. Praegusel sajandil said viiruskirjutajad aru, et oma loominguga on võimalik raha teenida, seetõttu on moodsate viiruste eesmärgiks mitte andmete hävitamine, vaid hankimine, viiruste eesmärgiks on hõivata infot ja paroole või krüptida andmeid, et oma ohvritelt raha välja pressida. Kuid suurem osa nüüdisaegsest kahjurtarkvarast ei sega üldse arvuti tööd, kuna sellele on vajalik just normaalselt töötav arvuti.
 
Kasutaja ei aimagi tavaliselt, et tema arvuti on nakatunud ja täidab eemal oleva käskija ülesandeid. Petturid ühendavad nakatunud arvutid erijuhtimisega nn robot- või zombivõrkudesse (botnet). Ühte sellisesse võrku võivad kuuluda tuhanded või isegi miljonid nakatunud arvutid. Nende võrkude abil teenivad kurjategijad raha, tegeledes nii elementaarse rämpsposti levitamisega kui ka internetilehtele ründamise ja lahtimurdmisega - seetõttu ärge imestage, kui politsei just teid häkkeriks peab, sest teie arvuti kaudu võidi tõepoolest mõni veebileht lahti murda. Robotvõrgud on kriminaalne tööstus, neid võrke müüakse, ostetakse või renditakse ning nad toovad omanikele miljonilisi kasumeid. Seepärast asendatakse lahtiühendatud võrk kohe äsja loodud uue võrguga.
 
Isegi kui teie arvuti töötab probleemideta, võite just teie olla teistele probleemiks. Seetõttu sõltub interneti tervis just teie ja teiste kasutajate teadlikkusest. Paigaldatud viirutõrjeprogramm on kaitseks mitte ainult teile, vaid ka teistele kasutajatele.
 
Allikas: 3DNews
 
 

Jäta oma kommentaarid

Lisa kommentaar külalisena

0
kasutustingimustega.
  • Ühtegi kommentaari ei leitud