Troojalase Trojan.DownLoad.47256 massiline levik

Dr.WebDr.Web pöörab internetikasutajate tähelepanu massilisele rämpspostitusele, mis sisaldab troojaprogrammi Trojan.DownLoad.47256. See kahjurprogramm laeb internetist alla erinevaid kahjutoovaid objekte, mis võivad kasutajale tõsist kahju tekitada.

 

Trojan.DownLoad.47256 on klassikaline laadur. Pärast käivitust loob ta protsessi svchost.exe või smss.exe ning juurutab sinna oma koodi. Lähtefail eemaldatakse, troojalane jätkab aga oma funktsioneerimist – üritab spetsveebilehelt pahategijate poolt ettevalmistatud kahjurobjekti alla laadida.  Kui selline katse õnnestub, käivitab Trojan.DownLoad.47256 selle faili, ise aga lõpetab oma töö. Tuleb märkida, et laaduri poolt allalaetud objektidel võib olla erinev kahjutoov funktsioon.


Dr.Web´i andmeil veebileht, kust Trojan.DownLoad.47256 teisi kahjurprogramme alla laeb, käesoleval ajal ei tööta. Tõsi, see ei sega troojalase Trojan.DownLoad.47256 uute modifikatsioonide, mis võivad kahjurprogramme teistelt veebilehtedelt alla laadida proovida, võimalikku levikut. Samuti on võimalik praegu väljalülitatud kahjurveebilehe tegevuse taastamine.

 

Allikas: 3DNews

 

 

Jäta oma kommentaarid

Lisa kommentaar külalisena

0
kasutustingimustega.

Vestluses olevad inimesed

  • Tere.<br /><br />Ülalmainitud artiklis on kirjas:Pärast käivitust loob ta protsessi svchost.exe või smss.exe, seoses sellega küsimus.Kui mul arvutis on need protsessid siis kas ma peaks nad ära kustutama? Sest nagu ma artiklist aru saan on need loonud troojalane. Väga vabandan kui küsimus oli väga rumal.

    0 Meeldib Lühike URL:
  • Külaline - Markko

    Ei. Need on täiesti tavapärased protsessid ja neid võib arvutis olla ka rohkem, kui üks. Kustuta ikka ainult neid, mida tõrjeprogrammid pahavaraks peavad.

    0 Meeldib Lühike URL: