Sophos: sotsiaalvõrgud – äriturvalisuse oht

Neljandik Sophos´e online-küsitluses osalejatest tunnistas, et nende firmad on saanud kannatada sotsiaalseid veebilehti kasutatavate rämpspostisaatjate, andmepüüdjate ja kahjuprogrammide levitajate küberrünnakutest.

Selle aasta veebruaris toimunud mitteametlikus küsitluses osales 709 ärivaldkonna esindajat. Neist kolmandik tunnistas, et said pärast sotsiaalvõrkude külastamist rämpskirju, 21% langes andmepüügi ohvriteks ning sama palju nakatusid.

63% süsteemihalduritest arvas, et firmade töötajad avaldavad sotsiaalsetel veebilehtedel liiga palju isiklikku infot. Kaks kolmandikku märkis, et töötajate huvi selliste veebilehtede vastu ohustab firmat.

Kolmandik küsitluses osalenud firmadest märkis siiski, et põhiliseks põhjuseks, miks tuleks kontrollida sotsiaalsete veebilehtede külastust töökohal, on tootlikkuse langus. Kuid iga viies vastaja oli tõsiselt mures nakatumisohu ja infolekke pärast.

Sotsiaalvõrkude populaarsuse suurenemine muudab neid kriminaalsetele elementidele magusaks sihtmärgiks. Isiklikku infot uuendatakse seal väga sageli, piiratud külastajate arv ja usaldusväärne atmosfäär muudavad aga nende teenuste püsikasutajate valvsuse nõrgemaks.

2009. aasta algusest täheldatakse veebiteenustele Twitter, Facebook, LinkedIn ja MySpace suunatud küberrünnakute hulga kasvu. Võitlusega pirukatüki pärast ühinesid ka "Nigeeria" kelmid. Reeglina pääsevad pahategijad sotsiaalveebilehe kontole ligi varastades andmepüügi- või nuhkprogrammide abil isiklikke andmeid. Lahtimurtud profiili kasutatakse rämpskirjade või kahjurteadete saatmiseks kõikidele ohvri kontaktidele.

Eksperdid märgivad, et range keeld mitte külastada sotsiaalseid veebilehti töökohtadel ei peata leidlike pahategijad. Suurem efekt on töötajate koolitusest, nende ressursside kasutamispoliitika väljatöötamisest ja lisainvesteeringutest ohutusvahenditesse.


Allikas: 3DNews

 


Jäta oma kommentaarid

Lisa kommentaar külalisena

0
kasutustingimustega.
  • Ühtegi kommentaari ei leitud