Sadade tuhandete Facebooki kontode andmed võisid lekkida

Ligipääs sadadele tuhandetele Facebooki kontodele võis mõnedes rakendustes esinenud vea tõttu lekkida, väidab turvatarkvarafirma Symantec.


Lekke avastanud Symanteci teatel võimaldas veel eelmisel kuul umbes 100 000 rakendust andmete lekkimist ja seda võisid reklaamijad ära kasutada, vahendas BBC.

 


Symanteci esindaja Nishant Doshi sõnul käituvad rakenduste ligipääsuload nagu varuvõtmed Facebooki kasutajate kontodele. Neid nn võtmeid jagab kasutaja tavaliselt omal loal selleks, et Facebooki platvormil olevad rakendused saaksid toimida. Selliste võtmetega pääseb rakendus kasutaja profiili ja fotode juurde ja saab tema seinale teateid postitada.


Avastatud viga lubab aga neid nn varuvõtmeid edastada ka kolmandatele osapooltele, sealhulgas reklaamifirmadele. 


"Meie hinnangul võivad aastate jooksul olla sadade tuhandete rakenduste kaudu lekkinud kolmandatele osapooltele tahtmatult miljonid ligipääsuload," nentis Dosh, kuid lisas, et õnneks ei pruukinud paljud neist taibata, et pääsevad kasutajate infole ligi.

 

Facebooki esindaja Naitik Shah kirjutas blogipostituses, et suhtlusportaal uurib koostöös Symanteciga probleeme, et tagada turvalisus. Ettevõtte arendusdirektor Kevin Purdy aga ei pidanud probleemi tõsiseltvõetavaks.


"Viisime läbi põhjaliku uurimise, mille käigus ei ilmnenud mingeid tõendeid, nagu oleks kasutajate privaatne info sattunud lubamatult kolmandatele osapooltele," lausus ta.


Facebooki kasutajatel, kes muretsevad, et nende profiilile võidakse ligi pääseda, soovitab Symantec oma salasõna muuta.

 

 

Aliikas: ERR

Jäta oma kommentaarid

Lisa kommentaar külalisena

0
kasutustingimustega.
  • Ühtegi kommentaari ei leitud