Pangaandmeid varastav viirus on tõusuteel

virus_protectionBBC räägib, et pangainformatsiooni varastav viirus Zeus (Zbot) on oma haaret tugevdanud ja on tõusuteel. Nimelt väidab Trusteer, et nende jälgitavatest arvutitest (5.5milj.) on üks 3000'st nakatunud justnimelt Zbot troojaga. Zeus 1.6 on võimeline arvutit nakatama nii läbi Internet Explorer kui ja Firefoxi. Pärast nakatamist hakkab Zeus klahvivajutusi salvestama (kui käiakse internetipangas) ning saadab need eemalasuvasse serverisse, kust kurjategijad neid ise kasutavad või siis edasi müüvad. Amit Klein Trusteerist ütles, et uus Zeusi versioon tõstab pettuste hulka märgatavalt. Mida soovitame meie? Loe edasi...

Sellise troojaga võitlemiseks on muidugi esmatähtis omada korralikku (loe uuendatud) viirustõrjet. Veel võiks kasutada KeyScrambler Personali, mis on tasuta ja hea tarkvara justnimelt klahvinuhkide vastu. Arvuti kontrollimiseks võib vaadata meie Viiruste ja muu pahavara eemaldamise õpetust, kust võiks iganädalaseks kontrollimiseks kasutada uuendatud Malwarebytes Anti-Malwaret.


Jäta oma kommentaarid

Lisa kommentaar külalisena

0
kasutustingimustega.

Vestluses olevad inimesed

 • Külaline - Markko

  Huvitav, et minul pole kunagi õnnestunud midagi cnet- ist alla laadida.<br />http://www.upload.ee/image/536058/cnet.jpg

  0 Meeldib Lühike URL:
 • Proovi KeyScrambler Personali alla laadida näiteks siit: <br />http://qfxsoftware.com/download/KeyScrambler_Setup.exe

  0 Meeldib Lühike URL:
 • Külaline - Markko

  Mis juhtub, kui kasutada brauserisse salvestatud paroole? Scrambler ei näita mingit aktiivsust.

  0 Meeldib Lühike URL:
 • Arvan,et ka Zemana Antilogger peaks lekke ära hoidma,ta ka ju klavinuhkide ja paroolide kaitseks.

  1 Meeldib Lühike URL:
 • KeyScrambler ei kaitse salvestatuid paroole ning jah Zemana Antilogger kaitseb sellise ohu vastu väga hästi, selleks ta ongi mõeldud, kahjuks aga on ta tasuline tarkvara.

  0 Meeldib Lühike URL:
 • Külaline - JKymmel

  KeyScrambler annab edasi valesid keystroke, proovisin ise järgi, tegin Visual Basicus kaks keyloggerit, hookiva ja GetASyncKeyStateiga, mõlematest tuli suvaline tekst (nt test tuli .tg-). Zemana on loodud leidma neid ülesse, leiab GetASyncKeyStatei ja hooke, kahjuks saab GetASyncKeyStatei kutsuda CallApiByNameiga, mis muudab selle FUDiks (Fully Undetected)

  0 Meeldib Lühike URL:
 • Külaline - JKymmel

  Vaatasin nüüd ka muid kommentaare, parooli varaste kohta muidugi kumbki ei pruugi aidata.<br />Muide, võite proovida ka JKymmel\'s Suspicious File Scanner 3.0i, mis leiabkergesti ülesse VB6es programmeeritud pahavara.

  0 Meeldib Lühike URL: