Kuidas blokeerida veebilehtedel olevat reklaami?
- Lisainfo
- Lisatud Neljapäev, 09 September 2010 21:52
- Kirjutas Marek
Tänapäeval on paljudel veebilehtedel erinevaid reklaame: mõnel on rohkem, mõnedel vähem. Kus on aga reklaami rohkem (eriti ajalehtede ja uudisteportaalide veebilehtedel), siis need reklaamid võivad hakata natuke närvidel käima või isegi vanema arvuti aeglasemaks teha. Aeglasema internetiühenduse puhul võib ka reklaami blokeerimine veebilehti kiiremini avada ning isegi teatuid viiruseid blokeerida! Kuidas neid reklaamiaknaid blokeerida? Loe edasi ja saa teada.
Pushdo botneti kõrvaldamine
- Lisainfo
- Lisatud Teisipäev, 07 September 2010 20:36
- Kirjutas Lauri
Hiljuti teatatati Pushdo botneti, mida kasutati rämpsposti saatmiseks, mahavõtust. Seda tänu mitme turvaeksperdi ühistele pingutustele. Tuvastati 30 Pushdo/Cutwaili käsu-ja-kontroll serverit, millest 20 võeti pärast Internetiteenuse pakkujaga suhtelmist maha.
Senini näib, et sellest on kasu. Trendmicro jälgimissüsteem näitab, et Cutwaili poolt toodetava rämpsposti hulk on suuresti vähenenud. Vara on veel rääkida pikaajalistest mõjudest, aga varem on teada juhtusid, kus pärast mahavõtmist on botnetid ennast kogunud ning mõne kuu pärast sama võimsad, kui mitte öelda, et võimsamadki.
Viirustõrje kui arvuti kaitsmise sümbol.
- Lisainfo
- Lisatud Neljapäev, 19 August 2010 21:00
- Kirjutas Marek
Antiviirus on programm, mis on mõeldud arvuti kaitsmiseks viiruste ja muu pahavara eest. See on teadatuntud tõde ning paljud meist kasutavad oma arvuti kaitsmiseks mõnda viirustõrjet. Paljud meist aga teavad, kui vähe viirustõrje meie arvutit tegelikult kaitseb?
Viirustõrje tööpõhimõte on lihtne: Pidevaid uuendusi välja lastes suurendatakse/parendatakse viirustõrje baase, mis sisaldavad kaitset tuntud viiruste vastu. Kui antiviiruse tootja leiab uue viiruse, mida tema viirustõrje tarkvara ei tuvasta, uuendab ta oma antiviiruse definitsioone. Lihtne.
Avastati uus ja ohtlik Windowsi turvaauk
- Lisainfo
- Lisatud Laupäev, 31 Juuli 2010 19:04
- Kirjutas Lauri
Nagu paljud teist juba lugenud, on kõikides Windowsi operatsionnisüsteemide versioonides kõrge riskiga turvaauk, mille kaudu on võimalik arvutit kergesti nakatada. Natuke informatsiooni on saadaval Elu24 lehel. eKaitse otsustas teemakohase artikli teha alles siis, kui on saadaval rohkem informatsiooni ning probleemile on ka lahendus (parandus) olemas. Mis asi LNK exploit on, kuidas see töötab ning kuidas ennast kaitsta? Saad teada, kui loed edasi...
Immunet Protect 2.0 on väljas!
- Lisainfo
- Lisatud Neljapäev, 17 Juuni 2010 19:28
- Kirjutas Lauri
Täna nägi ilmavalgust kauaoodatud Immunet Protect Free/Plus versioon 2.0
Immunet Protect näol on tegemist tasuta viirustõrjega, mis kasutab "pilve" tehnoloogiat. Seega ei ole vaja viirusesignatuure pidevalt uuendada - värskeimad signatuurid on pilves kogu aeg olemas ning Internetiühendusega arvutitel on neile pidev ligipääs. Tegemist on veel üpriski uue tootega, aga kasutajate arvu suurenemisega suureneb ka pakutav kaitse, mis pole praegugi kehv. Programm ei aeglusta arvutit ning sobib hästi olemasoleva viirustõrje juurde, et pakkuda lisakaitset. eKaitsel on plaanis Immunet Protect ka eesti keelde tõlkida.