Hoiatus: Uus Messengeri uss on liikvel
- Lisainfo
- Lisatud Laupäev, 07 Jaanuar 2012 21:41
- Kirjutas Lauri
Kas olete hiljuti märganud, et mitmed sõbrad kirjutavad teile MSN'is imelikke ja kahtlase sisuga sõnumeid? Selle taga pole nad ise, vaid mingisugune uus viirus/uss, mis on nende kontod hõivanud. Botid (nn robotid, kes neid tekste laiali saadavad) võtavad ette kontakte, et neilt krediitkaardi informatsioon varastada. Selleks esitlevad nad end neiuna, kes soovib teha veebikaamera sessiooni. Esmalt aga soovitakse teie vanust kinnitada, kasutades selleks krediitkaarti. Link mis teile saadetakse pole loodud mitte millekski muuks kui krediitkaardi andmete varguseks. Hoiduge sarnastele kahtlastele linkidele klikkamisest. Mis aga teha siis, kui olete sarnase viiruse ohver? Kuidas ennast ja arvutit selliste usside vastu kaitsta?
Duqu - uus Stuxnet?
- Lisainfo
- Lisatud Kolmapäev, 19 Oktoober 2011 17:15
- Kirjutas Lauri
Avastatud on uus tagaukse trooja - Daqu, mille loomisel on kasutatud Stuxnet'i lähtekoodi. Kuna Stuxneti lähtekood pole avalikult internetis saadaval, arvatakse, et Daqu kirjutajad on samad inimesed, kes olid Stuxneti loomise taga. Vastupidiselt Stuxnet'ile, ei ründa Daqu otseselt automatiseeritud süsteeme, küll aga kogub nakatunud arvutitest informatsiooni tulevaste rünnakute jaoks. Nagu Stuxneti puhul, on ka siin teadmata viiruse autorid. Arvatakse, et see on riigi tellimusel tehtud töö, kuna taolise viiruse kirjutamine on äärmiselt raske ja pikk protsess. Milleks Daqu täpsemalt loodi, on veel ebaselge.
TDL-4 on kolme kuuga nakatanud 4.5 miljonit arvutit
- Lisainfo
- Lisatud Reede, 01 Juuli 2011 18:53
- Kirjutas Lauri
TDL (alias Alureon, TDSS) rootkiti uus versioon TDL-4 on selle aasta esimese kolme kuuga nakatunud 4.52 miljonit arvutit, teatab Kaspersky Lab. Peaaegu kolmandik nakatunud arvutitest asuvad Ameerika Ühendriikides. Rootkit (nimetatakse ka bootkitt'iks) võib nakatunud arvutisse alla laadida ka mitmeid teisi pahatahtlikke programme, sh libatõrjeid, rämpsposti bote jms.TDL-4 on oma eelkäijast, TDL3'st, palju edasiarenenum. Üheks näiteks on võime nakatada ka muidu üsna turvalist 64-bit operatsioonisüsteemi MBR'i. See kindlustab, et rootkit on esimene, mis peale BIOSi laadimist käivitub. Lisaks sellele on TDL-4's ka üks "hea" muudatus.
Jaapan hakkab arvutiviiruste loojaid vangi panema
- Lisainfo
- Lisatud Reede, 17 Juuni 2011 16:06
- Kirjutas Marek
Jaapan hakkab reedel parlamendis vastu võetud seadusega arvutiviiruste loojaid ja tahtlikke levitajaid lisaks rahatrahvile kuni kolmeks aastaks vangi panema. Muu hulgas lubab seadus politseil kahtlusaluste e-kirjavahetuse konfiskeerida.
Need sammud, mis opositsiooni ja sõnavabaduse eest seisjate sõnul rikuvad privaatsust, toovad Jaapani sammukese Euroopa algatatud küberkuritegevuse konventsiooniga liitumise poole, vahendab BNS.
Iga kümnes telefoni salasõna on kas 1234, 0000 või 2580
- Lisainfo
- Lisatud Kolmapäev, 15 Juuni 2011 20:36
- Kirjutas Marek
Daniel Amitay proges iOS-i rakenduse, mis pildistas kõiki iPhone’i kasutajaid. Rakenduse mõte oli tuvastada kõik isikud, kes telefoni omaniku loata üritasid telefoni kasutada. Rakenduse nimi ise oli “Big Brother” ehk Suur Vend. Skandaalseks muutis tarkvara telefoni salasõnade logimine ning tarkvara loojale edastamine. Salasõnade edastamise fakt ise oli piisav, et Apple tarkvara oma AppStore’ist maha võttis.
Apple ja kasutajad said teada salasõnade kogumisest vaid tänu sellele, et Daniel Amitay ise oma blogis tegi analüüsi enim kasutatud salasõnadest. Daniel kogus kokku 204508 salasõna. Analüüsi tulemusena järeldas Daniel Amitay, et konkurentsitult kõige populaarsem salasõna on 1234, millele järgnevad tihedas konkurentsis 0000 ja 2580.