Ohtlike viidete hulk kasvab hoogsalt

ibmVastavalt IBM-i aruandele, suurenes ohtliku tarkvaraga veebilehtedele suunavate veebiviidete hulk poole aastaga 508%. IBM-i X-Force osakonnajuhi Kris Lamb´i sõnutsi muutuvad veebikliendid, serverid ja sisu üheskoos "ohtlikuks kõlbmatuks territooriumiks". "Ma arvan, et me oleme unikaalses punktis, mis avaldub üleilmse internetivõrgu aluses olevate tehnoloogiate ning ohtude ja nende realiseerimisstsenaariumite lähendamises. Kuid vaatamata sellele, et aruanne joonistab pahaendelist pilti, demonstreerib see ka teatud valdkondades positiivseid momente. Näiteks on avaldatud suur hulk hoiatusi ja infot andmepüügi ohust. Isegi tehniliste teadmisteta inimesed teavad, et kriminaalsed elemendid kasutavad internetti kriitiliselt tähtsa info saamiseks kergeusklikelt ohvritelt," arvab ekspert. Kris Lamb selgitas, et praegused veebilehitsejad, millel on lisandmoodulitega laiendatav funktsionaalsus ja Active X, meelitavad häkkereid ligi.
pie1

"Aruandes väljatoodud suunad annavad tunnistust, et internet on muutumas Metsikuks Lääneks, kus kedagi ei tohi usaldada. Tänapäeval pole sellist mõistet nagu ohutu surfamine ning kahjurtarkvara levitamise eest vastutavad mitte ainult pornosuunitlusega ressursid. Nüüd peab kahtlustama igat veebilehte," märgib Kris Lamb pessimistlikult. Ta avaldas samuti arvamust, et võrguohutus puudutab mitte ainult veebilehitsejaid ja kliente, kuna küberkurjategijad kasutavad ohtlike veebirakendusi, et pääseda ligi legitiimsete ressursside kasutajatele. Uuring avastas märkimisväärse rünnakute kasvu, mille eesmärgiks on vargus, manipuleerimine andmetega ja nakatatud arvutite juhtimine. Nii kasvas SQL-tüüpi rünnakute hulk 2008. aasta neljanda ja selle aasta esimese kvartali jooksul 50% ning kahekordistus selle aasta esimese poolega. "2009. aasta esimese poole kaks selget suunda on kahjurtarkvaraga veebilehtede hulga kasv ja keeruliste rünnakute kahekordistumine," avaldab detaile Kris Lamb.

Ekspert lisab, et ilmselt ootavad tööstust tulevikus "uued unikaalsed ohutüübid", mis on seotud mobiilseadmete ja pilv-arvutuste massilise levikuga: "Mobiilseadmete massiline kasutamine koos online-rakenduste hulga kasvuga tõstab veebilehitsejate kompromiteerimisele fokusseeritud aktiivsust. Samuti näeme me pilv-arvutuste poolt edendava infrastruktuuri detsentraliseerimist. See uus suund toob suure hulga muudatusi, sealhulgas ebatraditsioonilisi ohuliike, mis on IT-tööstuse detsentraliseerimistingimustes unikaalsed."

pie2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Allikas: 3DNewsJäta oma kommentaarid

Lisa kommentaar külalisena

0
kasutustingimustega.
  • Ühtegi kommentaari ei leitud