Ohtlik troojaprogramm Trojan.KillFiler.904 eemaldab arvutist kõik failid

Ddr_web_logooctor Web hoiatab, et internetti on ilmunud ohtlik troojaprogramm, mis eemaldab nakatatud arvutist kõik failid ja kaustad. Esimesed nakatumised kahjurprogrammiga Trojan.KillFiles.904 fikseeriti 2009. aasta juuni alguses.

Sattudes ohvri arvutisse, vaatab Trojan.KillFiles.904 üle kõik koht- ja vahetatavad kettad Z-st A-ni. Troojalane eemaldab leitud kettalt kõik kaustad ja failid, sorteerides nende nimetused tähestikulises järjekorras. Kui faili eemaldada ei õnnestu (näiteks seda kasutatakse), muudab troojaprogramm selle varjatuks. Eriline oht seisneb selles, et kahjurprogrammi Trojan.KillFiles.904 tegevused puudutavad kõiki ohvri arvuti kõvakettal olevaid faile ja kaustasid, välja arvatud süsteemifailid. Sedasi võib kasutaja kaotada ketastelt kõik andmed, kuid tema operatsioonisüsteem töötab seejuures edasi.

Kõikidele nüüdisaegsetele kahjurprogrammidele unikaalseks omaduseks on troojaprogrammi võime tekitada kasutajale nii palju kahju kui võimalik. Erinevalt viimasel ajal laialt levinud väljapressimisprogrammidest ei küsi Trojan.KillFiles.904 mingit raha ja ei püüa ka midagi varastada – ta lihtsalt hävitab kogu nakatatud süsteemis oleva info.


Allikas: 3DNews


Jäta oma kommentaarid

Lisa kommentaar külalisena

0
kasutustingimustega.
  • Ühtegi kommentaari ei leitud