Levib uus MSNi uss-viirus

windows-live-msn-messenger-customRIA hoiatab, et elle nädala alguses sai CERT vihje Eesti netiavarustes aktiivselt ringiroomavast Messengeri “ussist”. Pahavara teeb raskesti leitavaks asjaolu, et viiruse levitamiseks kasutatav veebilink torgatakse Messengeri tavavestluse sekka.

“Inimesed on juba piisavalt teadlikud, et mitte klikkida linke, mis tulevad ingliskeelse sõnumiga “Hey, look at my pictures …”. Emakeelse välksõnumivahetuse sekka pakutav link tundub klikkimiseks oluliselt ohutum,” selgitab CERT Eesti infoturbe ekspert Tarmo Randel.

 

Linki klikkinud said suure tõenäosesega enda arvutisse pahalase, mis korjab paroole, krediitkaardiandmeid ja muud personaalset infot, mida “mustal turul” saaks rahaks teha. Samuti saab kurikael nakatatunud arvutit kasutada “hüppelauana”, mille kaudu kuritegusid sooritada.

Kuna turvaprogrammid jäävad selle pahavara tuvastamisega veel jänni, siis peaks lingile klikkinud inimene pöörduma tuttava “patsiga poisi” või IT professionaali poole ning paluma arvuti üle kontrollida. Oskuste ja tahtmise korral võib ta seda loomulikult teha ka ise. Juhised, mis on kõlbulikud järgimiseks nii proffidele kui ka asjaarmastajatele, leiab aadressilt: http://www.ria.ee/turvamelu.

CERT Eesti (Computer Emeregency Response Team) tegeleb Eesti arvutivõrkudes toimuvate turvaintsidentide käsitlemisega ja kasutajate turvateadlikkuse tõstmisega.

 

Aliikas: Arvutikaitse

 

 

Kuidas ennast kaitsta?

Liigu Tools - Options (Tööriistad - Valikud)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nüüd Liigu Security ja otsi sealt ülesse rida "Allow links in conversation windows and my contact list"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kliki Apply/Ok.

Mida see seade siis õigupoolest teeb?

 

Ilma selle seadeta, on lingid klikitavad ning nad avanevad kohe, kui neile peale klõpsata:

 

 

 

Kui oleme seadistanud MSNi nii nagu eelpool kirjeldatud, pole link enam klikatav:

 

 

 

See tähendab aga seda, et lingi sisu vaatamiseks peame selle aadressiribale kopeerima. Enam ei saa me "kogemata" lingil klikkida ning arvutit nakatada. Kui see aga toimus, proovi MalwareBytes' Anti-Malwaret

 

 

Jäta oma kommentaarid

Lisa kommentaar külalisena

0
kasutustingimustega.
  • Ühtegi kommentaari ei leitud