Iga kümnes telefoni salasõna on kas 1234, 0000 või 2580

IT-SecurityDaniel Amitay proges iOS-i rakenduse, mis pildistas kõiki iPhone’i kasutajaid. Rakenduse mõte oli tuvastada kõik isikud, kes telefoni omaniku loata üritasid telefoni kasutada. Rakenduse nimi ise oli “Big Brother” ehk Suur Vend. Skandaalseks muutis tarkvara telefoni salasõnade logimine ning tarkvara loojale edastamine. Salasõnade edastamise fakt ise oli piisav, et Apple tarkvara oma AppStore’ist maha võttis.

 

Apple ja kasutajad said teada salasõnade kogumisest vaid tänu sellele, et Daniel Amitay ise oma blogis tegi analüüsi enim kasutatud salasõnadest. Daniel kogus kokku 204508 salasõna. Analüüsi tulemusena järeldas Daniel Amitay, et konkurentsitult kõige populaarsem salasõna on 1234, millele järgnevad tihedas konkurentsis 0000 ja 2580.

 

Edetabelis kuuendal kohal on 5683, mis esmapilgul tundub päris juhusliku kombinatsioonina, kuid see vastab telefoni klaviatuuril olevate tähtede kombinatsioonile LOVE.

 

Kui kasutada järgneval graafikul toodud salasõnu, saab kümne katsega avada iga seitsmenda iPhone’i.

 

Suur osa salasõnasid algab numbritega 1 ja 2, mis tuleneb XX ja XXI sajandi aastaarvude kasutamisest. Telefoniomanikud on ilmselgelt kasutanud salasõnana mõnda omale olulist aastanumbrit.

 

 

Lisaks salakoodide edetabelile koostas Daniel veel tõenäosuse graafikud erinevate numbrite esinemiseks esimesena, teisena, kolmandana või neljandana. Need graafikud leiab tema blogist.

 

 

Allikas: Netgroup Blogi

Jäta oma kommentaarid

Lisa kommentaar külalisena

0
kasutustingimustega.
  • Ühtegi kommentaari ei leitud