Hoiatus: Uus Messengeri uss on liikvel

passstealKas olete hiljuti märganud, et mitmed sõbrad kirjutavad teile MSN'is imelikke ja kahtlase sisuga sõnumeid? Selle taga pole nad ise, vaid mingisugune uus viirus/uss, mis on nende kontod hõivanud. Botid (nn robotid, kes neid tekste laiali saadavad) võtavad ette kontakte, et neilt krediitkaardi informatsioon varastada. Selleks esitlevad nad end neiuna, kes soovib teha veebikaamera sessiooni. Esmalt aga soovitakse teie vanust kinnitada, kasutades selleks krediitkaarti. Link mis teile saadetakse pole loodud mitte millekski muuks kui krediitkaardi andmete varguseks. Hoiduge sarnastele kahtlastele linkidele klikkamisest. Mis aga teha siis, kui olete sarnase viiruse ohver? Kuidas ennast ja arvutit selliste usside vastu kaitsta?

 
 
 
 
Arvuti kaitsmiseks piisab reeglina sellest, kui Messengerist saadetud linkidele mitte klikata. Isegi kui lingid pärinevad sõbral, võib selle taga olla mingi bot mitte sõber ise. Sellepärast ole hästi ettevaatlik MSN'ist tulnud linkide avamisega. Sellest hoolimata võivad taolise teguviisiga ussid arvutisse sattuda ka mujalt internetist.
 
Arvutit aitavad kaitsta:
* Web Of Trust - juhuks kui oled lingil klikanud ja see avaneb brauseri aknas, võib WOT olla suureks abiks, hoiatades sind lehel valitsevate ohtude eest.
* Uuendatud ja töötav viirusetõrje. Kunagi ei tea kust viirused arvutisse võivad sattuda. Vahel piisab ainult Google'st piltide otsimisest. Sellepärast on alati hea omada värskendatud viirusetõrjet juhuks, kui oled kogemata valel lingil klikanud (näiteks Facebook'is jne). Meie soovitame avast! Free'd
* Arukas kasutaja. Nagu enne sai juba öeldud, ei tasu igal leheküljel kohe oma informatsiooni avaldada. Pahatihti on inimesed aga natuke rumalavõitu ja jagavad meelsasti oma informatsiooni, et näha või saada olematut kaupa/teenust. Selle hulka kuulub ka Messengeri sisselogimisandmete sisestamine kahtlastel lehekülgedel.
* Kindlasti tasub veelkord läbilugeda meie Arvutikaitse ABC
 
Kui kaitsega on hiljaks jäädud:
Kui viirusetõrjest või WOT'ist polnud abi (või need puudusid), oleks vaja teha esmalt kaht asja:
* Puhasta arvuti viirustest. Selleks soovitame Malwarebytes Anti-Malware't ja SuperAntiSpyware't. Kui jääd viiruse eemaldamisega siiski hätta, saad abi meie foorumist.
* Vaheta MSN'i parool. Seda saad teha Hotmail.com leheküljel: Logi sisse, vii hiir oma nime peale (üleval-paremal) ning vali Account. Edasi Password juurest "Change" ja seal saadki parooli vahetada. Enne tuleks kindlasti arvuti viirustest puhastada, nagu eelpool mainitud. Muidu saavad küberkurjamid sinu parooli uuesti teada.
 
 
 
 
 

Jäta oma kommentaarid

Lisa kommentaar külalisena

0
kasutustingimustega.
  • Ühtegi kommentaari ei leitud