Erinevate viirustõrjete ennetustestid #4

Järjekordselt esitleme testi, mille viisime läbi erinevate viirustõrjete vahel: McAfee, Panda, G-Data, BitDefender ja Trend Micro. Lisaks ka kolm videot, milles näitame kolme programmi - Malwarebytes' Anti-Malware, SuperAntiSpyware ja Spybot S&D - suutlikkust pahavarasse nakatunud arvuti puhastamisel. Kuidas kellelgi läks? Vaata ja saa teada!

 

 

 

 • Ennetustestis esinesid hästi: Panda, G-Data ja McAfee
 • Pahavara avastamis testis esinesid hästi: Malwarebytes ja SuperAntispywar e

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jäta oma kommentaarid

Lisa kommentaar külalisena

0
kasutustingimustega.

Vestluses olevad inimesed

 • Külaline - Aimur Lensu

  Kas oleksite nii head ja paneksite siia ka nimekirja mis näitaks siis millised olid paremad.

  0 Meeldib Lühike URL:
 • Ennetustestis esinesid hästi: Panda, G-Data ja McAfee<br />Pahavara avastamis testis esinesid hästi: Malwarebytes ja SuperAntispyware

  0 Meeldib Lühike URL:
 • Külaline - Vool

  Muide -Spyboti kasutus on ise kõigepealt täiesti vale.<br /><br />1. Installitakse uuendused<br />2. Kustutatakse KINDLASTI KÕIK kiiravastud, aktiivsed Spy-d - aknas käsuga YES, mitte ei valita käsklust NO.<br />3. Siis alles järgneb full skänn.

  0 Meeldib Lühike URL:
 • Muide -Spyboti kasutus on ise kõigepealt täiesti vale.<br /><br />1. Installitakse uuendused<br />2. Kustutatakse KINDLASTI KÕIK kiiravastud, aktiivsed Spy-d - aknas käsuga YES, mitte ei valita käsklust NO.<br />3. Siis alles järgneb full skänn.
  <br /><br />1. Kõige viimased uuendused olid testitud programmidel paigaldatud (videos ju nägid, et ma kontrollisin uuendusi). Ütleks veel niipalju Spyboti kohta, et Spybot uuendab oma pahavara signatuure VÄGA harva (1 kord nädalas), mis on täiesti mitteaktsepteeritav! Teised programmid uuendavad oma signatuure mitu korda päevas. (Arvesta seda, et iga päev luuakse ligi 2000-3000 pahatahtliku faili!)<br />Vaata ise, Spyboti signatuuride uuendus ajalugu, kui mind ei usu: http://www.safer-networking.org/en/updatehistory/ <br />Isegi siis lisatakse väga vähe signatuure Spyboti andmebaasi.<br /><br />2. Küsiti ainult TEMP failide kustutamist ning isegi, kui ma oleks kustutanud neid see poleks päästnud Spyboti, kuna Spybot ei erista millised failid on TEMP kaustas pahatahtlikud ja kogu selle testi eesmärk oli näha pahavaraeemaldus programmide tuvastus protsenti.<br /><br />3. Me tegimegi kõikide testitavate programmidega täieliku kontrolli nakatanud arvutile. (Minutaeda Spybotis ei saagi teha mingit kiirkontrolli näiteks)<br /><br /><br /><br />* Spybot oli kunagi hea (umbes 5 aastat tagasi) siis kui veel pahavara vähem ringi liikus. <br />* Spybot kasutab liiga vana mootorit, mis kontrollib ainult teada olevaid pahavara asukohti mitte kõiki faile arvutis, mida kõik teised samalaadsed programmid teevad. (Selle pärast küsis Spybot enne pahavara kontrolli alustamist "Kas soovid kustutada TEMP failid oma arvutist?")<br />* Arvuti kontrollimisaeg on ka liiga aeglane. (Kui pahavara avastamisprotsent oleks parem siis ei oleks sellest midagi)<br /><br /><br />Hetkel mina küll Spyboti ei soovita kellelegi, kuna on olemas palju paremaid ja efektiivsemaid alternatiive lihtsalt. (Omad kogemused on näidanud seda ja kes vähegi rohkem arvutiturbe tarkvaradest teab siis see ütleb samamoodi)<br />Ma loodan, et uus versioon (2.0) on palju parem, mida nad on juba lubanud välja lasta mitu aastat aga ma väga kahtlen, et ta on parem, kui alternatiivid aga eks seda näe. Spyboti areng on lihtsalt liiga aeglane.

  0 Meeldib Lühike URL:
 • Külaline - Vool

  See-eest on SpyBot-il 2 olulist numbrit, milleni kahjuks konkurendid mingitpidi ei küüni:<br />- Ette blokeeritakse praegu On-lines 15 000 <br />- ja skännil suudetakse avastada 1,3 miljonit "pahalast". <br />- või on sul tuua numbreid, et millised on need konkurentidel - ja niipalju kui mina neid näinud olen, on need kordades väiksemad, kui SpyBotil...<br />--------------------------------<br />Ja mis skänni kestvusesse puutub, siis mida keerukam ja põhjalikum arvutus, seda rohkem ka aega kulub. <br /><br />Mis aga puutub igasugu TEMP-failide kustutamisse, siis TEMP-ide mahakustutamine on igasuguse kettakontrolli esmane tegevus ning on seda olnud juba sama kaua, kui on arvuteid toodetud. <br />Seega tuleb SpyBot-i kiita, et omaniku eest selline tüütu TEMP-ide kustutus ette ära tehakse. :-)

  0 Meeldib Lühike URL:
 • Külaline - Vool

  Edit: Jooksutasin praegu oma arvuti, milles on SpyBot ja Avast ning Win7, läbi E-Kaitse lemmiku Hitman Pro :-) ja selle tulemus oli:<br /><br />0 pahalast. :-)

  0 Meeldib Lühike URL:
 • See-eest on SpyBot-il 2 olulist numbrit, milleni kahjuks konkurendid mingitpidi ei küüni:<br />- Ette blokeeritakse praegu On-lines 15 000 <br />- ja skännil suudetakse avastada 1,3 miljonit "pahalast". <br />- või on sul tuua numbreid, et millised on need konkurentidel - ja niipalju kui mina neid näinud olen, on need kordades väiksemad, kui SpyBotil...<br />--------------------------------<br />Ja mis skänni kestvusesse puutub, siis mida keerukam ja põhjalikum arvutus, seda rohkem ka aega kulub. <br /><br />Mis aga puutub igasugu TEMP-failide kustutamisse, siis TEMP-ide mahakustutamine on igasuguse kettakontrolli esmane tegevus ning on seda olnud juba sama kaua, kui on arvuteid toodetud. <br />Seega tuleb SpyBot-i kiita, et omaniku eest selline tüütu TEMP-ide kustutus ette ära tehakse. :-)
  <br /><br />1. SpywareBlaster, Spyware Terminator, HostsMan ja IObit Security 360 suudab ka seda teha ning enamus nendest blokeeritavatest üksustest lisatakse HOST faili, mis võib natuke aeglustada internetiühendust ja enamus nendest on suhteliselt vanad pahatahtlikud saidid nagunii, mis enam ei tööta. Parem kasuta paremat brauserit nagu Chrome või Firefox ning Web of Trust pluginat, mis sisaldab palju suuremat andmebaasi.<br /><br />2. Mis on kõik kogunenud sinna 10 aasta jooksul ning see, et Spybot suudab avastada 1.3 miljoni pahatahtliku faili ei tähenda, et ta suudab uusimaid maailmas liikvel olevaid (0-päeva) ohte avastada. <br />Andmebaasi suurus ei ole suur näitaja. Tähtis on see, kui palju on andmebaasis geneerilisi signatuure ja muidugi ka hea heuristika mootor. 1 geneeriline signatuur võib avastada mitu tuhat pahatahtliku faili. Ning kõige tähtsam on see, et andmebaasi uuendused tuleksid tihti välja uusimate ohtude vastu mitte nädal hiljem…<br /><br /><br />Temp faile (mittevajalike jms faile) kustutan siis juba CCleaneriga enne kontrolli alustamist, mis on spetsiaalselt selleks loodud ja ka palju efektiivsem. Ma olen kasutanud/testinud Spyboti ja MBAMi väga palju viimase paari aasta jooksul ning alati on MBAM ja SAS paremad olnud. Ega ma ilmaasjata ei soovita MBAMi ja SASi.<br /><br /><br />
  Edit: Jooksutasin praegu oma arvuti, milles on SpyBot ja Avast ning Win7, läbi E-Kaitse lemmiku Hitman Pro :-) ja selle tulemus oli:<br /><br />0 pahalast. :-)
  <br /><br />Ning see, et sa kontrollisid oma arvutit Hitman Proga ning leiti 0 pahatahtliku faili, ei tõesta mitte midagi ning isegi Hitman Pro ei avasta kõiki ohte. Me kasutame Hitman Prod lihtsalt sellepärast, et selle kontrollimis kiirus on ekstreemselt kiire ning ta kasutab mitut head pahavara eemaldus/avastamis mootorit (G-Data, PrevX, Ikarus, Emisoft, Dr.Web ja oma mootorit ka).<br /><br />EDIT: Ning nagu ma juba ennem mainisin üks suuremaid miinuseid on see, et Spybot ei kontrolli kogu sinu arvutit (ehk kõiki arvutis olevaid faile)

  0 Meeldib Lühike URL:
 • Ükski õige testija ei pane ritta programmid selle järgi, kui palju on andmebaasis signatuure ja kui palju on teoreetiliselt võimeline programm tuvastama ohtlike faile signatuuride järgi. Võrreldakse ikka programme selle järgi, kui palju nad tegelikult reaalses maailmas liikvel olevaid uusi ja vanu ohte leiavad. (Tuvastus protsent)<br /><br />Väike näide:<br />Immunet - kaitseb umbes 14 miljoni ohu eest andmebaasi järgi<br />AVG - kaitseb umbes 3,1 miljoni ohu eest andmebaasi järgi<br />Avast - kaitseb umbes 2,7 miljoni ohu eest andmebaasi järgi<br /><br />Nii nüüd, kui sinu loogikat kasutada siis Avast on halvem, kui AVG ning Immunet on üldse kõige parem... Mis juhtub, kui me nüüd testima hakkame neid tooteid? Kokkuvõttes leiavad nad ikka enam vähem samapalju pahavara üles.<br /><br />See, et sinule mingi programm meeldib ei tähenda, et ta on parem, kui teised. Mina kasutan/soovitan ainult neid programme, mida ma olen ise testinud/kasutanud ja ma tean, et nad toimivad hästi. Näiteks, kui MBAM või SAS muutuvad tulevikus kehvemaks, kui nt Spybot või mõni muu programm siis mina küll neid taga nutma ei hakka sellepärast, et kunagi nad olid "hullud ässad". Ma hakkan lihtsalt kasutama jälle neid paremaid alternatiive siis nii nagu kunagi läksin Ad-Aware ja Spyboti pealt MBAMi ja SASi peale üle. <br /><br />Minul ei ole Spyboti vastu mitte midagi ta on mind aidanud aastaid tagasi palju kordi aga hetkel ta enam ei ole nii hea lihtsalt ja sellepärast ma liikusin edasi parematele „rohumaadele“. Ma loodan, et Spybot pareneb ning ma jälgin ka uue versiooni (v2.0) arengut nende foorumis. Siiani on kasutajaliides paranenud kõvasti, mis muidugi ei ole kõige tähtsam osa selle programmi juures aga siiski üks hea pluss. Loodame, et ka tuvastus protsent paraneb.

  0 Meeldib Lühike URL: