Eesti kodanikke kahtlustatakse Saksa ajaloo suurimas küberpettuses

crackerPositiivne kuvand Eestist kui IT-riigist kipub tuhmuma ning asenduma negatiivsega. Täna teatas Saksa politsei, et kinni on peetud viis Eestist pärit inimest, keda kahtlustatakse vähemalt 1,2 miljoni euro varguse ettevalmistamises inimeste pangakontodelt. Tegu ise jäi toime panemata.

 

Nordhrein-Westfahleni kriminaalameti teatel peeti Baden-Württembergi ja Nordrhein-Westfaleni kriminaalametite, Stuttgardi prokuratuuri ning Inglise ja Eesti prokuratuuride koostöös kinni kokku viis Eesti kodanikku, kaks sakslast ning üks inglane, keda kahtlustatakse sissemurdmises inimeste internetipanga kontodele.

 

Operatsiooni «Katusha» käigus õnnestus tabada organiseeritud grupeering, kes toimetas kannatanute arvutitesse troojaviiruseid. Läbi viirusprogrammide inimeste pangatoiminguid jälgides said nad oma valdusesse vajaliku info, et pääseda interneti kaudu ligi inimeste kontodele.


Kriminaalpolitsei kinnitusel valmistasid grupeeringu peamised liikmed ette enam kui 260 ebaseaduslikku ülekannet. Oma ulatuselt on see ajaloo suurimaid internetipettusi Saksamaal.

Baden-Württembergi kriminaalameti president Klaus Hiller märkis, et kuriteod plaaniti toime panna viisil, mille skeemi mõistmine pole tavalise internetikasutaja jaoks kuigi lihtne. Kontode lahtimuukimiseks kasutati mitmeid servereid, rahaülekanneteks olid valmis riiulifirmad. Viirused olid nii hästi ette valmistatud, et tavalised viirustõrjeprogrammid neid ei avastanud.

Koostöös Inglismaa ja Eesti uurijatega õnnestus kurjategijaid ennetada ning pankade abil võltsülekanded tagasi broneerida. Kurjategijate eluasemed otsiti läbi nii Saksamaal, Inglismaal kui ka Eestis. Eluruume läbi otsides leidis politsei nii seadmeid kui ka kirjalikke tõendeid kahtlustatavate tegevusest.

Riigiprokuratuuri kinnitusel on kahtlustus esitatud neljale vene keelt kõnelevale Eesti kodanikule.

 

 

Allikas: Postimees

Jäta oma kommentaarid

Lisa kommentaar külalisena

0
kasutustingimustega.
  • Ühtegi kommentaari ei leitud