CERT: Eesti veebidel möllab viirusepandeemia

botnetRiigi Infosüsteemide Arenduskeskuse (RIA) infoturbeintsidentide käsitlemise osakond CERT teatas, et Eesti netimaastikku tabas täna ulatuslik viiruserünnak. RIA teatel täheldasid nad juba eelmise aasta lõpus mõningaid rahutukstegevaid märke, ent praegusel hetkel tundub olukord võtvat juba pandeemia mõõte. 

 

 

«Sellega seoses pöördume Eesti IT professionaalide poole palvega suhtuda erilise tähelepanuga kõigesse, mis veebiserveri DocRoot kataloogi jõuab. On see siis seotud sellega, mida arendate ja klientide arvutitesse ülesse laete või sadade klientide virtuaalkodude majutamisega,» seisab CERTi teates.

 

CERT palub Eesti IT maastikul tegutsejatelt kõrgendatud tähelepanu veebide haldamiseks kasutatava FTP/HTTP liikluse montooringul. «Võimaluse korral tasuks juba hallatavad-arendatavad veebilehed üle vaadata ning kindlasti tuleks oma halduseks-arenduseks kasutatavad masinad hoida puhtana pahavarast. Võimaluse korral võiks lisada IDSi kontrollitavasse võrgusegmenti.»

 

CERTi andmeil esineb viirust Eestis paraku juba massiliselt ja ohustab seejuures ka lihtkasutajat. Kui tavakasutaja avab mõne veebisaidi, mis on viirusega nakatunud, siis avaneb samal ajal ka n-ö halb sait, kust laetakse kasutaja arvutisse viirus. Kui kellegi kodune viirusetõrje muidu tavapärase internetilehekülje peale märku annab, tuleks kodulehe omanikule teada anda, et ta oma andmed üle vaataks. Viiruserünnaku täpsema iseloomuga võib tutvuda RIA kodulehel.

 

Allikas: E24

 

 

Jäta oma kommentaarid

Lisa kommentaar külalisena

0
kasutustingimustega.
  • Ühtegi kommentaari ei leitud