Apple’i Maci kasvav populaarsus maksab kasutajatele viiruste näol kätte

USA arvutifirma Apple’i menukat Maci on pikalt reklaamitud kui viirustele ja nuhkvarale immuunset arvutitüüpi ning turvalisemat masinat kui Windowsit kasutavad arvutid. Nüüd aga teatakse, et asjalood hakkavad Maci sõprade jaoks tõsiseks minema. 

IT julgeolekueksperdid on hoiatavad nüüd, et Macid on oma suure populaarsuse tõttu nüüd internetikuritegevusele väga ahvatlevateks sihtmärkideks.

Sophose esindaja Graham Cluley ütles Daily Mailile, et viimastel nädalatel on täheldatud Macidele suunatud nuhkvara suurenemist, kuna nende omanikud ei kasuta viirusetõrjet.

 

„Mac on muutunud oma enda edu ohvriks,“ märkis Cluley.

Ühe viirusprogrammi nimeks on Mac Defender, mis levib ka teiste nimede all nagu näiteks Mac Protector. See imbub arvutisse võltsi Google Images’i all või pop-up’i näol, mis teatab arvuti nakatumisest ja vajadusest laadida alla viirusetõrje programm probleemi lahendamiseks. Mõnedel juhtudel pop-up isegi ei oota kasutajat ja hakkab end ise allalaadima.

Joel Esler, kes töötab Sourcefire Vulnerability Research Team’is ütles, et Mac Defender näeb välja nagu suurepärane rakendus Mac OSX operatsioonisüsteemi tarbeks. Tema sõnul pole sel mingeid nuhkvarale viitavaid märke.

 

Allikas: Forte

Jäta oma kommentaarid

Lisa kommentaar külalisena

0
kasutustingimustega.
  • Ühtegi kommentaari ei leitud